Електрохімічний та хімічний синтез полііндолу.

Authors

  • Х. Пришляк Львівський національний університет імені Івана Франка
  • О. Аксіментьєва Львівський національний університет імені Івана Франка

Abstract

Полііндол є важливим електроактивним полімером, який може бути отриманий при електрохімічному або хімічному окисненні індолу [1, 2]. Полііндол відіграє важливу роль в органічному синтезі через свої каталітичні властивості, його використання як каталізатора дає можливість синтезувати органічні сполуки і композити різного функціонального призначення. Електрохімічне окиснення індолу в неводному середовищі (розчин LiClO4 або LiBF4 в ацеонітрилі) призводить до утворення стабільного на повітрі електропровідного полімеру, який проявляє електрохромні властивості. В нашій роботі досліджено можливості електрохімічного синтезу полііндолу методом електрохімічної полімеризації на прозорому станат-оксидному електроді та на платині в середовищах різного типу та хімічного синтезу при взаємодії індолу з окисником (персульфатом амонію) у неводному інертному середовищі. Вивчено оптичні і електричні властивості отриманих сполук.

Author Biographies

Х. Пришляк, Львівський національний університет імені Івана Франка

Хімічний факультет

О. Аксіментьєва, Львівський національний університет імені Івана Франка

Хімічний факультет

References

K. Gebka, T. Jarosz, A. Stolarczyk. The Different Outcomes of Electrochemical Copolymerisation: 3-Hexylthiophene with Indole, Carbazole or Fluorene // Polymers 2019. Vol. 11(2). P. 355–373.

P. Chhattise, K. Handore, A. Horne, et al. Synthesis and characterization of Polyindole and its catalytic performance study as a heterogeneous catalyst // J. Chem. Sci. 2016. Vol. 128. Р. 467–475. DOI: 10.1007/s12039-016-1040-1.

Issue

Section

Chemistry of Polymers and Composites